Aktualności
Gazela biznesu 2010

Gazela biznesu 2010

26.01.2011

Z dumą informujemy, że Global Biuro zostało uhonorowane tytułem Gazela Biznesu. W rankingu do którego zaklasyfikowanych zostało ponad 3,5 tys. firm z całej Polski, Global Biuro uplasowało się na 298 miejscu.

O miejscu Global Biura zadecydował wzrost przychodów wyrażony w procentach w ciągu trzech ostatnich lat.

Z punktu widzenia „Pulsu Biznesu” gazela to firma średniej wielkości, która dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi doskonale daje sobie radę wśród nawet znacznie większych konkurentów. W razie zagrożenia z ich strony, po prostu ucieka do przodu.

W rankingu nie mogą brać udziału firmy finansowe (banki, oferujące ubezpieczenia, faktoring).

O miejscu firmy na liście rankingowej decydyje wyrażony w procentach przyrost obrotów, osiągnięty w ciągu trzech kolejnych lat.

Gazela Biznesu ma jeszcze jedną cechę, która odróżnia ją od innych biznesowych gatunków – rekinów, byków, niedźwiedzi, a tym bardziej hien. Tą cechą jest dobra reputacja i uczciwość wobec kontrahentów.

Gazele Biznesu mimo licznych analogii do swoich zoologicznych protoplastek różnią się od nich tym, że zamieszkują praktycznie całą Europę. Oprócz „Pulsu Biznesu”, podobne zestawienia dynamicznie rozwijających się firm opracowują także nasze siostrzane gazety w Danii, Szwecji, Estonii, Rosji, Chorwacji oraz na Litwie i Łotwie.

Warto przy tym podkreślić, że gatunek ów z roku na rok ma się na naszym kontynencie coraz lepiej. Polskie „stadko” jest natomiast jednym z najbardziej licznych. W tym roku trafi do niego ponad 4 tys. firm, których przedstawicieli jak zwykle zaprosimy do udziału w regionalnych spotkaniach, będących okazją do bliższego poznania się w obrębie regionalnych „stad”.

Więcej informacji na stronie Gazel Biuzesu 

Inne aktualności